Субота, 23.02.2019, 22:50
Ви увійшли як Гість | Група "Гість" | RSS

Миколаївський муніципальний колегіум імені В.Д.Чайки

Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Головна » 2018 » Лютий » 13 » Учні колегіуму здобули 14 призових місць на обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН
13:13
Учні колегіуму здобули 14 призових місць на обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН

У суботу 10 лютого 2018 р. відбулося урочисте нагородження учнів переможців ІІІ етапу конкурсу-захисту Малої академії наук. Приємно було бачити, що серед тих, хто посів перші місця з 21 учасника – 12  колежан.

Кожна робота маленька дисертація, яка закладає фундамент для їх  подальших наукових відкриттів.

Бухарова Аріна (І місце, секція «Фольклористика») вивчала чудеса і знамення у фольклорі Миколаївщини (на історичному матеріалі та свідченнях учасників АТО). Консультантами дослідження були кандидат наук Русова Владлена Миколаївна, кандидат наук Шкаруба Леонід Михайлович, кандидат наук Хаєцький Олександр Петрович,  отець Андрій (Чиженко),  отець Роман (Дідора), настоятель  Олексій. Під час роботи над дослідженням здійснено фольклорну експедицію по основним районам Миколаївської області, за результатами якої випущено збірку із зібраними легендами і переказами про чудеса та знамення.

Притуляк Олександр (І місце, секція «Соціологія») вивчав соціальне явище - тиранія наративу, учень досліджував її вплив на свідомість українського суспільства.

Чайка Ольга ( І місце, секція «Мультимедійні системи»). Створено програму «My Key», яка представляє собою клавіатурний тренажер, програму «My Mouse» – для роботи з маніпулятором «Миша», програму «My Explorer» – для роботи з файловою системою Windows. Всі програми об’єднані в один комплекс навчально-ігрових програм для учнів початкової школи під назвою «My Comp». Розроблений комплекс навчально-ігрових програм пройшов апробацію на уроках інформатики в 2-х класах Миколаївського муніципального колегіуму імені В.Д. Чайки Миколаївської міської ради Миколаївської області.

Проект Ткаленка Владислава (І місце, секція «Хімія») представлено в співпраці з академією гардемаринів. Влад  захищав роботу щодо моделювання властивостей нових речовин шляхом вирішення рівняння Шредінгера. В роботі були застосовані як відомий аналітичний метод розв’язку рівняння для гідрогеноподібних атомів,  так і чисельний метод (Ейлера), що може бути розширений для застосування і при моделюванні електронних оболонок атомів більш складної конфігурації.

Боштова Анастасія (І місце, секція «Біологія») на базі обласного еколого-натуралістичного центру вивела новий вид ірисів.

Некипелова Валерія (І місце, секція «Журналістика») досліджувала наративні стратегії мемів, вивчала їх негативний і позитивний вплив на свідомість та сама розробила цикл мемів, що присвятила конкурсу-захисту МАН.

Середенко Любов (І місце, секція «Педагогіка») показала бачення учнів щодо дистанційного навчання і представила авторську програму дистанційного вивчення української літератури (з використання хмарних технологій). 

Загребельна Анастасія (І місце, секція «Мистецтвознавство») запропонувала вирішувати соціокультурні проблеми України шляхом проведення перформенсів (інтерактивної форми мистецтва, у якій глядач – це дійова особа).

Моспан Юлія (І місце, секція «Психологія») досліджувала можливість переходу суспільства на парасоціальні стосунки. Під час роботи виявила певні переваги та недоліки віртуального життя та запропонувала модель запобігання медіаризиків, що пов’язані з парасоціальними відносинами.

Літвак Максим (І місце, секція «Комп’ютерні системи»)  представив проект, який він написав під керівництвом доктора технічних  наук Приходька Сергія Борисовича.

На секціях «Математика» та «Математичне моделювання» переможцями стали Новицький Володимир та Шпилька Владислав, які за підсумками 3-х етапів набрали 100 балів зі 100.

Лизунов Георгій (ІІ місце, секція «Комп’ютерні системи») на замовлення інженерів-будівельників розробив програму – калькулятор промислової бетонної підлоги.

Бабенко Тимур (ІІ місце, секція  «Українська література») представляв дослідження художньої деталі творчості співця Степового Побужжя Леоніда Ржепецького. Слід зазначити, що це одна з перших наукових робіт присвячених творчості миколаївського поета-лірика.  Важливим є й те, що Леонід Андрійович є вчителем нашого колегіуму.

Слід зазначити, що обласний етап МАН – це важке випробування. Нажаль,  не всі достойні наукові проекти відзначені дипломами призерів:

  • Майорова Анастасія досліджувала мову збірки Любові Якимчук «Абрикоси Донбасу»;
  • Афонін Юрій розглядав хронотоп у контексті щоденника учасника АТО Петра Солтиса;
  • Шкода Сергій досліджував вельми тему приуроченої до 100 річчя української дипломатії «Шпигунська діяльність у консульствах Миколаєва, Одеси та Херсону часів І світової;
  • Медвєдєв Павло запропонував своє бачення розумного дому та представив детально розроблені економічні розрахунки. Проведено розрахунок споживаної електроенергії родиною із чотирьох осіб за один рік. На основі розрахунків та територіального розміщення визначено потрібну кількість сонячних панелей та потужність вітрогенератора для створення енергонезалежного будинку. Встановлено ефективність створення такого будинку. Запропоновано метод додаткового заробітку на ресурсах енергонезалежного будинку.
  • Неймет представила модель бібліотеки. Розроблено структуру та виконано верстку web-сторінок online бібліотеки «LitSvit», яка може використовуватися для пошуку публікацій на різноманітні теми, перегляду літератури, яка входить до шкільної програми різних класів та іншої доступної літератури в мережі Інтернет.
  • Кедровський Максим створив концепцію навчально-ігрової програми з трьома різними підпрограмами, кожна з яких включає в себе різних персонажів, які потрапляють у різноманітні труднощі та підлягають різним випробовуванням, які потребують певних вмінь та знань з конкретного шкільного предмета: математика, фізика, інформатика.

 

Науковими керівниками робіт від колегіуму Арзуманова І.Ю. (1 робота), Борисенко М.Ю. (4 роботи),  Вовченко В.Д. (1 робота), Гетманцев В.С (1 робота), Денисенко О.М (5 робіт), Дробіна Л.С. (2 роботи), Коваль Т.С. (2 роботи), Калінчук В. (1 робота), Крисинська І.В. (2 роботи),  Майборода В.А. (2 роботи),  Шинкаренко В.О. (1 робота).

Тим, хто не займається сьогодні Малою академією наук може здатися,  що дитячі роботи – це реферати або витяги з праць науковців. Слід зазначити, що сучасні вимоги до досліджень школярів схожі до вимог кандидатських дисертацій: має чітко простежуватися наукова новизна, особистий внесок, практичне значення, велику увагу звертають на методологію дослідження, джерельну базу та історіографією питання, яке розглядається у роботі. Враховуючи все зазначене вище можна сказати, що колегіум спільно з миколаївськими вченим та Малою академією наук плекає справжній квіткарій інтелектуальної еліти України, а можливо й світу.

 

Прес-центр колегіуму

Переглядів: 469 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Міні-чат
Календар
«  Лютий 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
Архів записів
Наше опитування
Як вам сайт школи?
1. Добре
2. Непогано
3. Відмінно
4. Погано
5. Жахливо
Всього відповідей: 3
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Ларін Владислав 2019 рік