Понеділок, 19.11.2018, 19:23
Ви увійшли як Гість | Група "Гість" | RSS

Миколаївський муніципальний колегіум імені В.Д.Чайки

Форма входу
Логін:
Пароль:
Категорії розділу
Пошук

Каталог статей

Головна » Статті » Бібліотека » Статті

Доля дарує тобі пошуки вічні…

Заінчковська Л.В. приймала участь в конкурсі «Один день із життя бібліотекаря»,який проводив журнал Шкільна бібліотека і стала переможцем. Есе пані Людмили посіло перше місце в конкурсі. Пропонуємо для вашого читання.

 

Доля дарує тобі пошуки вічні…

(один день з життя шкільного бібліотекаря)

Життя, як книга, у  якій відомі початок і кінець, а між ними – таємничий простір, що залежить від вибору людини. Саме вона відповідає за свій життєвий шлях.  Важливо навчитися робити свідомий вибір. Завжди дивуюсь, коли чую: «Я випадково стала лікарем», або «якимось дивом стала вчителем»… Переконана, що справжній фахівець іде за натхненням. Іноді трапляється і так, що не ти обираєш професію, а вона обирає тебе.  Так трапилось і зі мною 30 років тому…

Йду знайомою дорогою до школи, діти чемно вітаються, вчителі посміхаються -  вони раді мене бачити, бо саме я перша приношу їм нові періодичні видання, знайомлю з освітніми сайтами та порталами: допомагаю створити їм свій власний інформаційний простір…

Наближаюсь до входу в бібліотеку – це двері у Храм  книги, духовності, любові, Несподівано замислююсь над тим, що я відчиняла їх за 30 років роботи  9000 разів!!! Стає від цієї цифри якось не по собі… Задаєшся питанням: «А що встигла  зробити за цей час?».

І тільки я починаю філософствувати, як відчинилися  двері…  Спочатку  бачу два великих банти, а потім два великих ока, у яких промайнули і цікавість, і хвилювання, і нерішучість.  Першачок!!! Сьогодні її перша зустріч із бібліотекою. Це маленьке диво  навіть і не здогадується ,скільки учнів  заходили сюди. Їй не спадає на думку, що нещодавно у  ці двері входили міністр освіти Дмитро Табачник, міністр охорони здоров'я  Р. Богатирьова, а міський голова Володимир Чайка, якого, на жаль, вже немає на цьому світі, дуже любив поспілкуватися у затишних стінах сучасної бібліотеки, яку, до речі, сам і створив.

Я встаю з місця, дарую маленькій колежанці свою найчарівнішу усмішку і, почуваючи себе феєю, проводжу з нею невеличку екскурсію, з’ясовую, що бажає учениця, і, як справжня чарівниця, задовольняю її прохання. Для мене є дуже важливим,  щоб учні  бажали йти сюди для самовдосконалення і спілкування.

Біля комп’ютерів у читальній залі готується команда олімпійців, що здобула перемогу не тільки на Всеукраїнських, а й на Всесвітніх олімпіадах у Сіднеї, Вашингтоні, Лондоні…  Дивишся на юних науковців і тебе переповнює гордість від усвідомлення причетності до великих перемог колежан. Хтось із них сказав, що наша бібліотека – це квіткарій нової еліти.  Приємно, що діти помітили мої старання  створити для них  всі можливі і неможливі  умови; останнім здобутком є зв'язок з науковими бібліотеками Росії та Франції.

Прийшли юні журналісти, готуються до зустрічі з поетом, знаним на всю Україну, –  Дмитром Кременем. Діти  планують взяти у нього інтерв’ю. Доречі, у них все серйозно. На базі бібліотеки створили власний медіа-центр: є шкільне ТВ, радіо, газета, сайт. Придумали вони, а керувати роботою повинна я – у всьому потрібен  порядок, рука майстра необхідна для створення буклетів, газет, учнівських альманахів. Для діяльності медіа-центру  створили  і власну типографію… Пройшла курси, навчилась, допомагаю!!!

Відкрила електронний каталог і знайшла праці професора риторики Сагач Г.М, яка після обіду відвідає колегіум і поспілкується з вчителями, яких у школі 120!!! Мої шановні колеги готові до зустрічі – виставка праць знаного науковця вже тиждень прикрашає бібліотеку. Ми готові до зустрічі і плідного спілкування. Ласкаво просимо, вельмишановна гостю!

День пролетів, як мить: виключаю комп’ютери, розставляю сучасні прекрасні видання, поповнюю медіатеку знятими сьогодні матеріалами, а до- дому з собою беру нові журнали, щоб зробити для вчителів щотижневий дайджест. Згадую  питання, що я задавала собі вранці, і, пригадуючи робочий день, я розумію, що саме бібліотекар і є справжнім флагманом освіти.

 

Категорія: Статті | Додав: admin (22.04.2014)
Переглядів: 573
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Міні-чат
Наше опитування
Як ви вважаете чи потрібен сайту школи форум?
1. Так!
2. Мені байдуже
3. Ні, я вважаю він буде зайвим
Всього відповідей: 3
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Ларін Владислав 2018 рік