Четвер, 20.06.2019, 09:39
Ви увійшли як Гість | Група "Гість" | RSS

Миколаївський муніципальний колегіум імені В.Д.Чайки

Форма входу
Логін:
Пароль:
Категорії розділу
Пошук

Каталог статей

Головна » Статті » Інформація для батьків » Статті

Батькам першокласників

Конкретними носіями всього того, чим повинна володіти дитина впродовж свого життя, є дорослі, які її виховують і навчають.

Д.Ельконін

 

Виховання дитини починається від її народження. Якою вона виросте, значною мірою залежить від її батьків. Батьки в родині мають виконувати функції педагога: освітню (передача життєво значущої інформації), виховну (засвоєння норм життя в людському суспільстві), розвивальну (підвищення індивідуального потенціалу).

Вступ до школи – переломний момент у житті дитини. Він пов’язаний з новим типом стосунків з оточенням (ровесниками й дорослими), новим видом основної діяльності (навчальної, а не ігрової). У житті дитини змінюється все: обов’язки, оточення, режим. Це “кризовий період” у житті дитини , і ця “криза” виявляється в тому, що свої ігрові потреби дитина має задовольняти навчальними способами. Процес адаптації до шкільного життя у дітей триває по-різному – від 2-х тижнів до 2 – 3 місяців (залежно від рівня їх готовності до школи, психофізіологічних особливостей та стану здоров’я). Вирішальну роль тут відіграє сформований у дошкільному віці рівень готовності до школи, або “шкільної зрілості”. 

Сьогодні є проблема, з приводу якої давно і довго ведеться полеміка: що саме діагностувати на етапі вступу дитини до школи і як це робити? Необхідно одразу розділити поняття педагогічної і психологічної готовності дитини до школи. Педагогічна готовність - це запас знань, умінь і навичок, наявний у дитини на момент вступу до школи. Під цим як правило, мається на увазі уміння читати, рахувати, переказувати, однак це не дає змоги спрогнозувати успішність навчання навіть на найближчий час.

Психологічна готовність – це якісна своєрідність інтелектуального розвитку дитини і деяких особливостей її особистості, без якої неможливо успішно н6авчатися в масовій школі. Сформованість цього рівня надзвичайно важлива. Такого роду інформація завжди корисна вчителю, що вміє мислити, тому що дозволяє йому знати сильні сторони своїх учнів і розуміти природу їх проблем.

Виділяють три основні групи труднощів, з якими зустрічаються не готові до навчання діти. Перша група належить до системи стосунків і взаємодії з однолітками (невміння слухати товариша і стежити за його роботою, змістовно спілкуватися з однолітками, погоджувати з ними свої дії), друга – до сфери спілкування з дорослими (нерозуміння умовності запитань учителя, його особливої позиції, специфічності навчальних ситуацій і навчального спілкування), третя – до сфери самосвідомості дитини (завищена самооцінка своїх можливостей і здібностей, необ’єктивне ставлення до результатів своєї діяльності, неправильне сприйняття оцінок учителя). Ці три групи труднощів відбивають основні сторони психологічної готовності дитини до школи і шкільного навчання. Відповідно і показники психологічної готовності до школи розподіляються за цими самими групами.

Використана література

1 .Адаптація дітей до школи у 1, 5, 10 класах / упоряд. Т.Червонна ]. – К.6 А 28- Шкільний світ, 2008.- 128с.

2. Гомезо В.М. Атлас по психологи/ В.М. Гомезо, И.А.Домашненко. – М.: Просвещение, 1986. 378с.

3. Буцкіна С.В. Формування мотиваційної готовності дітей 6-7років до навчання у школі// Практична психологія та соціальна робота .-2001 .- №5.

4. Гільбух Ю. З.,  Коробко  С.Л. , Кондратенко Л.О. Визначення психологічної готовності дитини до шкільного навчання // Початкова школа. – 1998. - №7.

5.  Гільбух Ю. З.,  Коробко  С.Л. , Кондратенко Л.О. Готовність дитини до школи / За ред. С.Максименко, О.Главник. – К.: Главник, 2004.

6. Гуткина Н.И. Психологическая готовность к школе. – М., 1986.

Категорія: Статті | Додав: admin (17.04.2014)
Переглядів: 751
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Міні-чат
Наше опитування
Як ви вважаете чи потрібен сайту школи форум?
1. Так!
2. Мені байдуже
3. Ні, я вважаю він буде зайвим
Всього відповідей: 3
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Ларін Владислав 2019 рік